Kek me qershi

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 vezë
  • 1 gotë sheqer pluhur
  • 1.5 gota vaj të lëngshëm
  • 1/2 gotë qumësht
  • 1/2 filxhan krem ​​
  • 3.5 deri në 4 gota miell
  • 100 gram qershi
  • 1 pako vanilje
  • 1 pako pluhur pjekje
  • 1 lugë niseshte

Përgatitja:

Shtoni niseshte në qershi, duke u kujdesur që të mos i shtypni.

Thyejeni vezët në një enë të thellë. Shtoni sheqerin dhe rrihni mirë.

Pastaj shtoni qumësht, vaj dhe përzieni

Shtoni kremën dhe përzieni të gjithë përbërësit së bashku.

Shtoni miell, pluhur pjekje dhe vanilje në përzierje. Përziejini mirë derisa të formoni një masë homogjene.

Në fund, shtoni qershitë që keni shtuar në niseshte dhe i përzieni me lëvizje të buta me ndihmën e një shpatull.

Hedhni masën në një enë drejtkëndëshe ose të rrumbullakët, të yndyrshëm, piqeni në furrë të parangrohur 180 gradë derisa të piqet plotësisht dhe të skuqet.

Hiqeni jashtë dhe lëreni të pushojë në temperaturën e dhomës. Fetë dhe shërbejeni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu