Kek me qokollat

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 vezë,
  • 2 gota sheqer pluhur,
  • 1 gotё qumësht,
  • 1 gotё vaj vegjetal,
  • 2 Pluhur pjekje,
  • 1 pakete vanilje,
  • 4 gota miell,
  • 1 gotё çokollatë.

Hapat:

Nё njё enё tё thellё i derdhni vezёt dhe sheqerin, i pёrzieni derisa te pёrfitoni njё lloj kreme.

Qumёshtin, vajin vegjetal. pluhur pjekjёn, vaniljёn, miellin dhe e pёrzieni e gjithё glazurёn rreth 5 minuta.

Gjysmёn e copёzave tё çokollatёs e derdhni nё glazurё, pёrzierjёn e pёrfituar e derdhni nёpёr kallёpa.

Pёrmbi ia vendosni copёzat e çokollatёs, muffinat i vendosni nё furrё nё temperaturё 175 gradё celsius pёr rreth 25-30 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakHallve me vezë dhe kokos
Artikulli tjetërRevani me sherbet

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu