Kek me reçel të luleshtrydhës

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2,5 gota miell,
  • 1 lugë Pluhur pjekje,
  • 1/2 gota sheqer,
  • 1/2 lugë kripë,
  • 1,5 gotë qumësht,
  • 1,5 lugë lëng limoni,
  • ¼ gota gjalpë,
  • 2 vezë,
  • 1 lugë vanilje,
  • reçel luleshtrydheje.

Hapat:

Furrën ndezeni në temperaturë 200 gradë celsius, enën e pjekjës e lyeni me gjalpë.

Qumështin, lëngun e limonit e përzieni pastaj ia shtoni të gjithë përbërësit e tjerë me rend.

Glazurën e përziejmë mjaftueshëm pastaj e derdhim tek ena e pjekjës, përmbi ia vendosim reçelin e luleshtrydhës.

Enën e pjekjës e vëni në furrë për pjekje rreth 20-15 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSufle me luleshtrydhe
Artikulli tjetërTortё pa vezё dhe qumёsht

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu