Kek me rrush të thatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 vezë
  • 100 g sheqer
  • 1 gotë miell 200 g
  • grizë
  • livore limoni
  • 150 g rrush të thatë
  • 100 ml. vaj
  • 1/2 pluhur pjekje
  • sheqer vanilje
  • sheqer pluhur

Përgatitja:
Rrihni vezët me sheqer, shtoni të gjithë përbërësit e listuar dhe piqeni biskotën në 200 gradë C për 35 minuta. Torta e pjekur spërkat me sheqer pluhur.

Pritini derisa të ftohet dhe pastaj priteni në copa.

Torta është fenomenale shumë e butë dhe e këndshme!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë me domate dhe tranguj
Artikulli tjetërSallatë me brokoli

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu