Kek me susam

spot_imgspot_img

Perbersit:

3 vezë
1,5 gota pluhur sheqer
1 gotë qumësht
gjysmë gote vaj vegjetal
1 gotë të çajit susam
2,5 gota miell
1 vanilje
gjysmë Levore portokalli
1 Pluhur pjekje
PËRMBI
susam.

Pergatitja:

Vezët dhe sheqer pluhurin e derdhni në një enë e përzieni mirë me mikser.

Ia shtoni qumështin, vajin vegjetal, vaniljën, lëvorën e portokallit, 1 gotë të çajit susam dhe e përzieni glazurën.

Miellin dhe pluhur pjekjën ia shtoni në fund dhe e vazhdoni përzierjën, enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe në të e derdhni glazurën e përgatitur.

Përmbi glazurë ia derdhni susamin dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius për 17 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija dy ngjyrëshe
Artikulli tjetërKek Magma

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu