Kek në tenxhere

spot_imgspot_img

Perbersit:
3 vezë
1 gotë sheqer pluhur
1 gotë qumësht
gjysmë gote vaj vegjetal
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
2 gota miell
2 lugë kakao
PËRMBI
100 ml Krem
100 gr çokollatë.

Pergatitja:

Vezët dhe sheqerin i derdhni në një enë dhe i rrahni derisa të përfitoni një lloj kremi.

Pastaj ia shtoni qumështin, vajin vegjetal dhe përbërësit e tjerë.

Tenxherën e lyeni me margarinë dhe e derdhni glazrurën e përgatitur në të.

3-4 shtresa folje i shtroni tek pllaka e shporetit dhe tenxherën e vëni për pjekje.

Rreth 30 minuta e pjekni kekun pa e hapur kapakun e tenxherës.

Kremin e vendosni në tigan dhe e shkrini çokollatën në të.

Kekut të pjekur, përmbi ia derdhni kremin e përgatitur dhe e zbukuroni me frutat tuaj.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorta ‘’sheherzada’’
Artikulli tjetërTorte me kikirika

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu