Kek pa miell dhe sheqer. Receta që është bërë ‘hit botëror’

spot_imgspot_img

PËRBËRËSIT:

  • 4 vezë,
  • 2 portokaj,
  • 200 gram arra,
  • ½ lugë çaji sodë buke,
  • 100 gram çokollatë gatimi,
  • 200 ml ajkë qumështi.

PËRGATITJA:

Së pari, qërojini, grijini dhe hidhini portokajt në një enë të vogël. Ziejini për gjysmë ore derisa të zbuten. Shtojini në blender së bashku me vezët, arrat dhe sodën e bukës

Hidheni përzierjen në një formë keku dhe vendoseni në furrë. Piqeni në temperaturën 200 gradë Celcius për 20 minuta

Ndërkohë, shkrijeni çokollatën dhe ajkën e qumështit për disa minuta. Nxirreni kekun nga furra dhe hidheni përzierjen me çokollatë mbi të

Është gati për t’u shërbyer.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu