Kek pa miell dhe sheqer

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 vezë
  • 2 portokalle
  • 200 gram arra
  • ½ lugë çaji sodë buke
  • 100 gram çokollatë fondente
  • 200 ml ajkë qumështi

Përgatitja:
Së pari, vendosini portokallet në një enë me sodë buke dhe ujë dhe lërini për gjysmë ore. Qërojini, grijini dhe hidhini në një enë të vogël.

Më pas gatuajini për gjysmë ore derisa të zbuten. Shtojini në blender sëbashku me vezët, arrat dhe sodën e bukës.

Hidheni përzierjen në një formë keku dhe vendoseni në furrë. Piqeni në temperaturën 200 gradë Celcius për 20 minuta.

Ndërkohë, shkrini çokollatën dhe ajkën e qumështit për disa minuta. Largoni kekun dhe hidheni përzierjen me çokollatë mbi të. Është gati për t’u shërbyer.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBakllava turke me fistiqe
Artikulli tjetërKek grek me mjaltë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu