Kek për Kafe dhe Çaj

spot_imgspot_img

Përbërësit:

500 gr miell i verdhë (keku)
100 gr pluhur vanilje
1 filxhan qumësht
3/4 filxhan vaj vegjetal
4 vezë
1 lugë çaji gjalpë
1 lugë çaji ekstrakt vaniljeje
1 filxhan sheqer kaf
1 filxhan arra (të copëtuara)
2 lugë çaji kanellë

Përgatitja:

Nxehim paraprakisht furrën në 175 gradë C. E lyejmë me vaj dhe miell tavën.

Përziejmë së bashku në një tas të verdhën e kekut (miellin e gatshëm), pluhurin e vaniljes, qumështin, vajin vegjetal, vezët, gjalpin dhe ekstraktin e vaniljes.

Hedhim gjysmën e brumit të përgatitur tavë, duke e shpërndarë në mënyrë të barabartë.

Trazojmë sheqerin kaf, arrat dhe kanellën së bashku në një tas.

Hedhim një sasi të vogël të brumit në tavën e pjekjes, ndërsa pjesën e mbetur të brumit e derdhim mbi përzierjen e arrave.

E pjekim në furrën e nxehur që më parë derisa keku të piqet mirë, për rreth 40 minuta.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPuding me Qumësht
Artikulli tjetërKek për ditën e Shën Valentinit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu