Kek portokalli

spot_imgspot_img

Perbersit:

3 vezë
3 filxhana vaj vegjetal
1 shishe uje mineral
6 filxhana sheqer
1 Pluhur pjekje
1 lugë lëng limoni
1 lugë portokall
3 lugë lëng portokalli
1,5 vanilje
9 filxhana miell.

Pergatitja:

Vezët dhe sheqerin i rrahni në një enë të thellë pastaj ia shtoni të gjithë përbërësit e tjerë me rend.

Glazurën e përzierni të tërën rreth 10 minuta derisa të trashët.

Enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe në të e derdhni glazurën e përgatitur.

Kekun e vëni në furrë për pjekjë në temperaturë 175 gradë celsius për rreth 40-45 minuta pjekje.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBiskota me krem
Artikulli tjetërNussecke

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu