Kek vanilje kugllof

spot_imgspot_img

Perbersit:
3 vezë
1 filgjan sheqer (filgjani200ml)
1 sheqer vanilje
1 filgjan kos
1 filgjan vaj
1 puding vanilje
1 pluhur për pjekje
1 filgjan arra te grira.

Pergatitja:
Perzijme mire vezet,sheqerin dhe sheqerin e vaniljes.

Shtojme vajin,kosin, perzijme.

Me pas shtojme miellin e perzier me pluhurin per pjekje,pluhurin e puinges se vaniljes dhe arrat e grira.

Masen e qesim ne enen kugllof te lyer dhe permillur dhe pjekim ne 180 grade per 40 minuta.

Pas pjekjes dhe ftohjes largojmem nga kallepi,sheqerosim me sheqer pluhur.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrem Kafe në Kupa
Artikulli tjetërBakllava

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu