Keka dietal

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 vezë,
  • 10 kajsi të thata,
  • 2 lugë vaj vegjetal,
  • 2 lugë çaji kanellë,
  • 1 gotë qumësht,
  • 15 lugë miell misri,
  • 1 Pluhur pjekje,
  • 1 lugë niseshte misri,
  • 1 lugë mjalte,
  • 1 lugë kokos.

Hapat:

Për sos, 1 gotë çaji miell misri e shkriejmë në ujë, e fërgojmë në tenxhere duke ia shtuar kokosin dhe e përziejmë rreth 4 minuta në zjarrë.

Pas ftohjës ia shtoni mjaltën, 1 lugë çaji kanellë dhe e vendosni në frigorifer për ftohje.

Kajsitë i vendosni në blendar për grimcim, pastaj ia shtoni të gjithë përbërësit e tjerë.

Nga kjo masë do ti përfitoni rreth 12 keka, glazurën e kekave të vogël i vendosni në furrë për pjekje në temperaturë 150 gradë celsius.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me lajthi
Artikulli tjetërTorte e shpejtё

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu