Kessie nuk pranon rinovimin, Milani e gjen zëvendësuesin e tij në Francë

spot_imgspot_img

Renato Sanches, që i skadon kontrata me Lille në vitin 2023, mund të ndjekë të njëjtën rrugë si Maignan. Marrëdhëniet e shkëlqyera mes klubit francez dhe Milanit mund të favorizojnë në fakt kalimin e portugezit te kuqezinjtë.

Ka shumë konkurrencë, shpjegon “Gazzetta dello Sport”, për 24-vjeçarin, i lidhur gjithashtu me Juventusin dhe Romën. Sidoqoftë, Sanches është projektuar të jetë zëvendësuesi i Kessie, i cili mund të largohet nga “Djalli”, duke pasur parasysh situatën kontraktuale.

Rinovimi i Kessie me Milanin nuk ka ardhur ende dhe me siguri nuk do të arrijë, ndaj emrat e mëdhenj të Europës po e ndjekin me vëmendje. Në fakt, përveç PSG-së, siç raporton “AS”, edhe interesimi i Real Madridit është rritur edhe për mesfushorin nga Bregu i Fildishtë, kontrata e të cilit skadon në fund të sezonit.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu