Kifle Katmer

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 gotë qumësht i vakët, 1 gotë ujë, 1 vezë, 1 lugë të gjellës vaj, gjysmë maje, 2 lugë të gjellës sheqer, 1 lugë kripë, 5 gota miell.

Për ta lyer:
gjalpë.

Në brendësi:
djath.

Përgatitja:
Majën, qumështin e vakët, ujin, sheqerin i derdhni në një enë dhe e përzieni.

Pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë me rend, do ta përfitoni një brumë të butë.

Brumin e ndani në 8 pjesë, i hapni petët dhe i lyeni me gjalpë, duke i vendosur një mbi një.

Brumin e premë nëpër shirita të hollë, 20 kifle do ti përfitoni nga kjo masë, ia vendosni djathin dhe kiflet i bëni në formë role.

Kiflet i lyeni më të kuqët e vezës dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogaçe të Rrumbullakëta
Artikulli tjetërByrek me Koper

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu