Kifle (Kroasan)

spot_imgspot_img

Perberesit:
1 veze, 1 gote e ujit qumesht, 2 gota uje, 1 luge e kafes kripe, 4 luge te ngrenjes sheqer, gjysme gote vaj, 2 luge te vogla maja te bukeve (te pergaditur me pak uje), 1/2 pecive, miell sipas nevojes.

Pergatitja:
Pergatisim brumin si per buke me perberesit qe i kemi permendur me larte, pastaj e leme brumin te qendroj gjysme ore.

E marrim brumin dhe ja japim formen sipas deshires kifleve, gjithashtu sipas deshires mundemi me i mbush brenda ose i pergatisim pa asgje brenda.

Siper i lyejme me veze dhe i pjekim ne temperature si buken.

Derguar nga Lulja


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPetulla me Qumësht (Krofne)
Artikulli tjetërMafina me Spinaç

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu