Kifle ‘’lule me mak’’

spot_imgspot_img

Perbersit:

400 gr miell
50 ml kos
150 ml qumësht
1 vezë
10 gr maja
50 ml vaj
2 luge sheqer
1 luge e vogel kripë
lëvore limoni
PËRBËRSIT PËR MBUSHJEN:
100 gr mak
2-3 luge sheqer
Pak qumësht
vezë.

Pergatitja:

Ne nje ene qesim majen,50 ml qumesht te vaket,dhe sheqerin

Perzijme dhe leme per 5 minuta te fermentohet

Perziejme vezen,shtojme kripen,vajin,levoren e limonit,,qumeshtin e mbetur te vaket,kosin dhe majen e fermetuar

Shtojme pastaj miellin gradualisht derisa te behet nje brum i bute te cilin e leme ne vend te ngrohet te dyfishoje vellimin

Ne pak qumesht qesim makin,ngrohim derisa te vloje,shtojem sheqerin,largojme nga zjarri dhe leme te ftohet teresisht

Ne tavoline e punes te permillur,nxjerrim brumin dhe hollojme pete me trashsi 0.5 cm

Pasi pushon peta 15 minuta,nxjerrim forma te rrumbullakta

Secilin rreth e lyejme vetem rreth e rreth me vezen e tundur,qesim nga nje luge mbushje me mak dhe mbulojme me rrethin te cilin nuk e lyejm me vezen e tundur.

Pastaj shtypim ne mes me nje mjet te rrumbullkaet sikurse ne foto dhe presim ne fomre te petaleve.

Presim ne kater pjese,kurse ne mes te seciles me rremojce terheqim nga pjesa e mbrendshme duke krijuar keshtu sikurse ‘’krih fluture’’.
Lyejm me te verdhe veze dhe qesim mak dhe leme te qendrojne edhe 20 minuta.

Pjekim ne 200 grade derisa te marrin ngjyre te kuqrremt.

Te nxehta i sheqerosim me sheqer pluhur.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogaçe të përziera
Artikulli tjetërByrek në kallëp të kekut

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu