Kifle me Salsiçe (Virshlle)

spot_imgspot_img


Përbërësit:

500 gr miell, 1 luge maja, 100 ml vaj, 250 ml qumësht të vakët, 1 luge e vogle kripë, 1 vezë për lyerje, susam, salsiçe të freskëta.

Përgatitja:
Perzijme qumeshtin e vaket me majen,leme te fermentohet dhe me pas shtojme vajin, kripen dhe miell gradualisht derisa te behet nje brume i bute.

Brumin e leme te dyfishoje vellimin dhe me pas e nxjerrim ne tavolinen e permillur.

Nga brumi hollojme nje pete te holle te cilene presim ne shirita me gjeresi 1.5 cm.

Salsicet i ziejme per 5 minuta ose edhe ashtu sic jane dhe i mbeshtjellim secilen me shirit brumi.

Pastaj i radhisim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje,jo shumem afer njera tjetres.

Leme edhe per 15 minuta, lyejm me vezen e rrahur dhe qesim susam.

Pjekim ne 180 grade per 20-25 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPica të Mbushura
Artikulli tjetërKifle të Njelmëta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu