Kifle me Shafran

spot_imgspot_img

Pereberesit:
105 gram miell,
500 gram qumesht,
120 gram sheqer,
100 gram gjalpe,
Gjysme luge te qajit krype,
50 gram maje,
0,5 gram shafran,
1 paket rrush te thate,
dhe 1 veze per lyerje ne fund.

Pergatitja:
1.Ndaje majen ne pjese te vogla, shkrije gjalpen dhe hidhe qumeshtin permbi gjalpe. Nuk duhet te jete shume e nxehte, (max 37 grad) provoje me gisht nese temperatura eshte tamam. Kto te 3a duhet pastaj te perzihen bashke mire.

2. E hedh sheqerin, krypen dhe shafranin dhe prape fillon me perzierjen.

3. Puno me miellin ngadale, hidhe miellen ngapak qe te jete brumi sa me i bute. Pastaj duhet te fillosh me ngjeshjen e brumit qe duhet te jete 10-15 min. Mbas kesaj mbuloje brumin dhe lere te qendroj 30 minuta nen mbules.

4. Formoj kiflet sipas deshires dhe fut 2 rrush te thate ne secilen kifle.

5. Leri prape te qendrojne perreth 30-40 min te mbuluara.

6. Pjekja behet ne 230 grade per 5-7 minuta. Dhe lyerja behet vetem me ve.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite me Spinaç
Artikulli tjetërPogaqe me Qumësht

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu