Kifle të Buta Receta

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 kg miell
300 ml qumësht
200 ml ujë të vakët
100 ml jogurt kos
200 ml vaj
1 pluhur për pjekje
1 lugë tharem buke (maja birra, kvasac)
1 lugë e vogël sheqer
1 lugë e vogël kripë
1 vezë.

Për mbushjen:
marmelatë, Nutella, djathe, etj.

Përgatitja:

Maja birren e tretim ne pak qumesht te vaket,shtojme sheqerin,1 luge miell dhe leme te fermentohet.

Ne nje ene te madhe qesim miellin dhe bejem nje lloj vrime ne mes miellit.

Ne kete mes qesim maja birren e fermentuar,pastaj shtojme vajin,kosin,qumeshtine vaket,ujin e vaket dhe pluhurin per pjekje.

Perziejme (me se miri te perdoret ena e mixerit ku vetperzihet)por ne mungese te kesaj masen me miellin dhe perbersit tjere e perziejme me luge ngadale duke mar miell njekohsisht duke e trashur brumin derisa te mosngjitet per muret e enes.

Masene brumit eleme te vij te mbuluar per 30 minuta ne vend te ngrohet.

Pastaj nga masa e brumit ndajme 8 toptha te cilet I hollojme ne pete me trashesi 0.5 cm dhe pastaj presim me thike ne trekendasha nga 8 nga secila pete.

Trekendeshine e terheqim nga jasht nga pjesa e gjere,qesim mbuhsjen sipas deshires dhe fillojme me mbeshtjellejn nga pjesa e gjere per nga e ngushta.

Kiflet e pergaditura I radhisim ne tepsi te lye rose te mbuluar me leter per pjekej dhe leme edhe per 15 minuta.

Me pas tundim nje veze dhe me te lyejme persiper kiflet dhe pjekim ne 200 grade per 20 minuta.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogaqe me djathë
Artikulli tjetërKifle me djath ose gjize

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu