Kifle të ëmbla

spot_imgspot_img

Përbersit:

1 Liter ujë ose Qumësht
2 Filgjana vaj
1 Lugë Krip
2 Lugë sheqer
1 Lugë gjelle uthull
Farë buke dhe miell sipas nevojës.

Përgatitja:
E nxehim ujin ose qumështin pastaj marrim miellin ja shtojm sheqerin kripën uthullën dhe e formojm brumin.
E presim Brumin deri sa te dyfishohet pastaj bejme pregatitjen e kiflëve.
Pak para pjekjes i lyejm me t’verdhen e vezës.
Per zbukurim fara susami.

Ju beftë mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPetulla me cokokrem
Artikulli tjetërTortë që nuk piqet

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu