Kifle të Njelmëta

spot_imgspot_img


Përbërësit:

1 gote vaj, 1 gote ujë të vakët, 1 gote qumësht të vakët, 1 luge maja (kvasac), 2 të verdha veze, 1 luge kripë, 2 luge sheqer, sipas nevojes miell, djathë i thermuar per mbushje.

Përgatitja:
Ne goten me uje te vaket shtojme majen dhe sheqerin dhe presim derisa te fermentohet.

Ne nje ene te thelle qesim goten me majen e fermtuar,goten me qumeshtin,gooten me vajin dhe dy te verdhat e vezes.

Shtojme dhe pak krip dhe shtojme miell gradualsiht derisa te behet nje brum i bute qe nuk ngjitet per duar.

Brumine e mbulojme dhe leme ne vend te ngrohet derisa te dyfishohet vellimin.

Ngaq brumi ne tavolinen e punse te permillur hoolojme nje pete te madhe me trashesi 0.5 cm dhe lyejmme margaine te shkrire ose vaj.

Ne fillim te petes te cilen mundesisht i japim formen katerkendeshe,qesim nje vije te holle me djath te thermuar te perzier me te bardhat e vezes.

Peten e mbeshtjellim ne forme roleje derisa te mbulohet pjesa me djathin dhe presim me thike per se gjati dhe me pas edhe format e kifleve me nga 5-6 cm gjatesi.

Pastaj prap e qesim nje vije me djath te thermuar,prap mbeshtjellim dhe keshtu derisa te hargjohet peta e holluar.

Kiflet i qesim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekej dhe leme edhe per 15 minuta,lyjem em nje te verdhe veze te perzier me pak vaj dhe shtojem fara susami.

Pjkeim ne 200 grade per 15-20 minuta.

Servojme te nxehta dhe te ftohta sipas deshires.

E vecanta e kyre kifleve eshte se jan njesoj te buta dhe te fresketa edhe te nesermen dhe pasnesermen.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle me Salsiçe (Virshlle)
Artikulli tjetërByrek me Djathë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu