Kifle

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 gote qumësht te vaket(gota 200 ml)
  • 1 gote ujë
  • 2 vezë
  • 1 luge e mesme kripë
  • 1 luge sheqer
  • 1 luge maja
  • ½ gote vaj
  • 600-700 gr miell.

Pergatitja:

Ne nje ne te thelle qesim ujin e vaket.qumeshtin e vaket,sheqerin dhe majen

Perzijme dhe ne te shtojme vezet e tundura,vajin dhe kripen

Perzijm emire dhe shtojme miell gradualsiht derisa te behet nje brum i bute

Brumin e mbulojme dhe leme ne vend te ngrohet per 30 minuta derisa te dyfishoje vellimin

Brumin e nxjerrim ne tavolinen e punes te permillur,ndajm ne dy toptha me te mdhenje

Secilin nga topthat e hollojm ne pete me diameter 40 cm apo trashsi 0.5cm

Presim me thike ne 32-34 pjese dhe mbeshtjellim ne forme roleje nga pjesa e gjere per nga e ngushta

Kiflet i radhisim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje(me e lehte per ne) dhe leme derisa te nxehet furra

Lyejme me te verdhe veze dhe qesim fara susami

Pjekim ne 200 grade per 15 minuta

Mbushjen e kifleve e beni sipas deshires,keto i kam mbushur me nga pak djath.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakByrekë të vegjël
Artikulli tjetërPetulla

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu