Kifle’’trendafil’’ me mjaltë

spot_imgspot_img

Perbersit:

450 gr miell
20 gr maja e fresket
1 luge e vogel kripë
2 luge sheqer
50 gr margarin
1 vezë
Levore limoni ne rende
200 ml qumësht
2 luge mjalte.

Pergatitja:

Perzijme majen,sheqerin dhe gjysem gote nga qumeshti i vaket

Majen e leme te fermetohet per 5 minuta

Ne nje ene tjeter shtojme miellin,kripen,levoren e limonit ne rende

Shtojme majen e fermetuar,margarinene e shkrire,vezne,dhe qumeshtin e mebtur te vaket

Perzijme derisa te formohet nje brum i bute te cilin e mbulojme dhe leme ne vend te ngrohet per 15 minuta

Nga brumin ne tavolinen e punes te permillur hollojme pete me trashesi 0.5cm

Nga peta nxjerrim rrathe me gote me diameter 8cm

Marim nga dy rrathe,vendosim njeri mbi tjetrin pjeserisht,mbeshtjellim ne role dhe presim me thike te mpreht pergjysem,pra fitojme dy ‘’trendafile’’

Gjysem rolet i qesim nga pjesa e rrafshet ne kallept per mafina te lyer me margarin (rrathet nuk i bejm te mdhenje qe mos te shperbehet forma gjate pjekjes)

Pastaj i leme edhe per 20 minuta dhe i pjekim ne 180 grade per 20 minuta ose derisa te marrin ngjyre te kuqrremt

Pas pjekjes i lyejm me mjaltin e holluar ose te zbutur me pak uje te ngrohet.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakNussecke
Artikulli tjetërGurabija të lëngshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu