Kjo është BMW-ja më e rrezikshme e policisë në ‘Autobahn’

spot_imgspot_img

Edhe këtë vit, akorduesi i famshëm gjerman fiksoi makinën në ngjyrat zyrtare të policisë gjermane.

Çdo vit, AC Schnitzer paraqet një automjet policie si pjesë e ‘Tune It’!

Ishte një garë e fortë e shumë modeleve, madje edhe një BMW i8 hibrid kanë qenë në sfond deri më tani.Edhe këtë vit ishte radha e një BMW-je, M850i ​​xDrive Coupe.

Përveç ikonografisë policore, Seria 8 gjithashtu merr detaje karboni duke përfshirë pragjet dhe një spoiler të mirë mbi bagazh.

Nuk kishte asgjë për të bërë në kabinën përveç instalimit të disa detajeve të reja të aluminit.

Sa i përket mekanikës, makina ka një motor 4.4 V8 twin-turbo, i cili mundësohet nga 620 kuaj fuqi dhe 840 Nm.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu