Kjo është torta më e shpejt dhe më e shijshme

spot_imgspot_img


Përbërësit:

500 gr keksa të shtypur
300 gr arra të bluara
200 gr margarin
250 gr sheqer pluhur
200 gr rrush i thatë
200 gr zhele
1 puding qokolade
4 të kuqe të vezëve
2 shllaga për dekorim


Përgatitja:

E ziejmë pudingun sipas udhezimit ne kese.Kur të ftohet ia shtojmë keksat e shtypur me dorë.(jo keksa të bluar).

Rrahim margarinën me sheqer pluhur me mikser dhe i shtojmë të kuqet e vezëve.Pastaj i perziejmë me keksat dhe ia shtojmë të gjithë pë rbë rë sit e tjerë.

I përziejmë mirë dhe i qesim në një tepsi,e lejmë ashtu rreth 10 deri 12 orë pastaj e dekorojmë me shllag dhe e servojmë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu