Kokos Bajadera (Video)

spot_imgspot_img

Për pjesën e errët nevojiten:
1 dcl qumësht
150 gr sheqer
125 gr margarin
1 kese vanill sheqer
1 lugë kakao
300 gr keksa të bluar

Për pjesën e bardhë nevojiten:
1 dcl qumësht
150 gr sheqer
125 gr margarin
50 gr keksa të bluar
200 gr kokos

Përgatitja(pjesa e errët):
Qumështi,sheqeri,vanilla dhe margarini nxehen duke u perzi vazhdimisht deri sa të shkrihet sheqeri.Pastaj ia qesim keksat i përziejm mirë , i shtijmë në një tepsi dhe i lejmë të ftohen.

Përgatitja (pjesa e bardhë).
Qumështin ,sheqerin dhe margarinën i nxehim duke i përzi deri të shkrihet sheqeri.Pastaj i hedhim keksat e bluar dhe kokosin.I përziejm mirë dhe i hedhim mbi masën e errët.Përmi i qesim pak kokos./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me Kokos dhe Çokollatë
Artikulli tjetërTorte e Quditshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu