Kollaqa

spot_imgspot_img

Perberesit:
200 gr sheqer,
100 gr margarine,
100 gr cokollade per zierje,
200 gr kokos,
300 gr keksa te bluar (ose plazma te bluara),
200 ml uje.

Pergatitja:
Vlohet uji me sheqer pastaj hidhet qokollada me margarine,kokosi dhe keksat. Perzihen deri te arriget nje mase homogjene me pas largohen nga zjarri dhe libet te ftohet masa. Pas ftohjes u jap formen rrumbullake ne mes u behet nje vrime ne te cilen mund ti hidhni qokollade, budinke vaniljes ose nutella.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakParfe me Arra dhe Çokollatë
Artikulli tjetërPaster me Vezë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu