Kreker të Njelmët

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500 gr djathë, 500 gr margarin, 500 gr miell, 2 te verdha te vezes, kripë, susam.

Përgatitja:
Ne nje ne qesim miellin,margarine dhe perzijme me duar derisa te imtesohet margarina dhe shpendahet neper miell.

Shtojme pasta djathin e thermuar,perzijme dhe pasi formesojme ne forme topthi leme ne frigorifer per disa minuta.

Pastaj ne tavolinen e permillur,shtrijme nje pete me hollus ne trashesi 0.5-1 cm trashesi dhe presim ne katrorka te vogla 2×3 cm.

Krekerat I qesim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje,lyejm me te verdhat e vezes te

kriposur pak dhe shtojme dhe fara susami ose tjera.

Pjekim ne 180 grade per 20-25 minuta ose derisa te marrin ngjyre te kuqrremt.

Servojme te nxehta por edhe me mire te ftohta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSamuna
Artikulli tjetërByrek me një Petë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu