Krelan me Miell Misri dhe Spinaq

spot_imgspot_img

Perberesit:
4 Ve, 1 Peciv (pluhur paste), Pak krip, 1 Gote e gjysem qumesht, 1 Gote vaj, 300 gr Djathe, 200 gr Spinaq, 3 Gota miell misri, 1 Gote miell te bardhe.

Keshille:
Gota duhet te jete e njejte per te gjithe perberesit (150-200 ml).

Pergatitja:
Marrim nje ene dhe ne te i qesim vezet dhe i rrahim per 5 minuta me. mikser pastaj ne te qesim perberesit tjere te lengshem (qumshtin dhe vajin) ,pastaj djathin e grire rende dhe miellin e misrit dhe te bardhe te perzier me pecive . Ne fund shtojme edhe spinaqin e prere dhe e perziejme tere masen me tele kuzhine.

Lyejme tepsine e qesim masen e pergaditur.

Te pjeket ne furre te nxeht ne temperature 200 grad  per 50 min derisa te merr nje ngjyre te preferuar dhe te servohet e nxeht.

Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakByrek me një Petë
Artikulli tjetërByrek Gjyli

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu