Krelanë e kollomojtë-misri

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 gote miell misri (250 ml)
1 gote miell gruri
100 ml vaj
200 ml jogurt (kos)
2 vezë
1 pluhur për pjekje
kripë
margarinë.

Përgaditja:
Rrahim vezet mire,shtojme jogurtin,vajin dhe miellin e misrit.
Shtojme dhe miellin e grurit te perzier me pluhurin per pjekje dhe kriposim sipas shijes.
Masen e pergaditur e qesim ne tepsi te lyer me vaj dhe pjekim ne 200 grade per 15-20 minuta.
Pas pjekjes lyejme persiper me margarin derisa eshte e ngrohte dhe servojme te nxehte te prere ne katrorka sipas deshires.

Ju Befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPica Fshati
Artikulli tjetërKrepa me spinaq

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu