Krelane e Perzier

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3 ve
2 dl vaj
2 dl jogurt
2 gota miell
4 gota miell misri
4 dl uje mineral
Pak krip
1 pluhur per pjekje

Përgatitja:
Perzihen se pari vezet me jogurt (kos) me mixer dhe i shtohen vaji dhe pastaj mielli i misrit dhe pastaj mielli i zakonshem dhe i shtohet kesaj mase kripa dhe pluhuri per pjekje dhe ne fund i shtohen edhe uji mineral dhe pasite lyhet me vaj dhe  te permillet tepsia  me madhesi mesatare dhe futet ne furre te nxehete 220 grade dhe lihet te piqet derisa te merr ngjyre te kuqrremt.Sherbehet me kos .ajvar.sipas deshires per mengjes ,darke  ose si paragjelle.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPica Tradicionale
Artikulli tjetërKuleq me Djath

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu