Krelane e perzime

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3 vezë
3decilitra vaj
2decilitra jogurt
2gota miell
4gota miell misri
4decilitra uje mineral
pak kripë
1 pluhur për pjekje

Pergatitja:
Perzihen se pari vezet me jogurt (kos) me mixer dhe i shtohen vaji dhe pastaj mielli i misrit dhe pastaj mielli i zakonshem dhe i shtohet kesaj mase kripa dhe pluhuri per pjekje dhe ne fund i shtohen edhe uji mineral dhe pasite lyhet me vaj dhe te permillet tepsia me madhesi mesatare dhe futet ne furre te nxehete 220 grade dhe lihet te piqet derisa te merr ngjyre te kuqrremt.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakByrek milfoji me patate
Artikulli tjetërKrofne nga furra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu