Krelanë me Perime

spot_imgspot_img

Përbërësit:

 • 3 vezë,
 • 1 gotë vaj,
 • 1 gotë jogurt,
 • 1 spec i kuq,
 • 1 spec gjelbërt,
 • 5 fije qepë,
 • majdanoz,
 • 1 gotë djathë,
 • 1 gotë e gjysmë miell,
 • ½ gjysmë gote miell misri,
 • 2 lugë nisheste,
 • 2 Pluhur pjekje
 • , 1 lugë kripë.

Përgatitja:
Majdanozin, specat dhe qepën e premë në copa të vogla.

Të gjithë përbërësit i derdhni në një enë dhe i përzieni rreth 5 minuta.

Glazurën e përgatitur e derdhni tek ena e pjekjës dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 45-50 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite me Djath
Artikulli tjetërByrek me Rrathë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu