Krelanë me speca

spot_imgspot_img

Perbersit:

  • 2 vezë
  • 100 gr djathë
  • 130 ml qumësht
  • 80 ml vaj
  • 3 speca
  • 150 gr miell
  • 100 gr miell misri
  • 1/3 pluhur për pjekje.

Pergatitja:
Së pari specat i premë në formë katrore dhe i skuqim në vaj vegjetal për 2-3 minuta.

Në anën tjetër vezët i tundim pak dhe ua shtojmë qumështin, vajin pastaj miellrat dhe pluhurin për pjekje.

Në fund ia shtojmë specat dhe djathin e copëtuar, i vendosim në tepsi për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 30-40 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu