Krelanë me Suxhuk

spot_imgspot_img

Perberesit:
3 veze,
1 gote kos,
1 gote vaj,
suxhuk sipas deshires,
1 cope djath,
3 gota miell,
1 pecive.

Pergatitja:
Marrim vezet, kosin, vajin dhe i perziejme ne nje ene. Ne nje ene tjeter perziejme miellin me peciven. Djathin e copetojme me ane te nje piruni pastaj ja shtojme mases qe kemi pergatitur ne fillim, kesaj mase ja shtojme edhe miellin gradualisht duke e perzier. Pasi te behet nje mase homogjene ja shtojme mbi copeza suxhuku sipas deshires dhe e fusim ne furre per ta pjekur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë me Qiqra
Artikulli tjetërBukë me Hithra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu