Krelanë Misri

spot_imgspot_img


Përbërësit:

1 gote miell misri (250 ml),
1 gote miell gruri,
100 ml vaj,
200 ml jogurt (kos),
2 vezë,
1 pluhur për pjekje,
kripë,
margarinë.

Përgatitja:
Rrahim vezet mire,shtojme jogurtin,vajin dhe miellin e misrit.

Shtojme dhe miellin e grurit te perzier me pluhurin per pjekje dhe kriposim sipas shijes.

Masen e pergaditur e qesim ne tepsi te lyer me vaj dhe pjekim ne 200 grade per 15-20 minuta.

Pas pjekjes lyejme persiper me margarin derisa eshte e ngrohte dhe servojme te nxehte te prere ne katrorka sipas deshires.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrempite
Artikulli tjetërByrek me Mish

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu