Krelanë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 liter qumësht, 200ml ujë, 1 luge kripë, 2 vezë, 50ml vaj, 1 pluhur për pjekje, 800-900 miell, 150ml vaj, 200gr djathë.

Përgatitja:
Ne nje ene te madhe qesim vezet,qumeshtin, ujin, kripen, pluhurin per pjekje dhe 50 ml vaj.

Perzijme te gjithe perbersit dhe shtojme miellin gradualsiht duke perzier (jo tere sasine e miellit pernjehere por gradualisht).

Pasi te fitojme nej amse te qullet paksa me te trashe,qesim ne tespi 38cm te lyer me vaj.

Pjekim ne 200 grade per 30-40 minuta.

Pastaj nxjerrim nga furra,dhe ashtu te nxehte e shperbejm me pirun ne pjese sa me te vogla.

Ne nderkohe nxehim ne max 150 ml vaj dhe qesim siper pjeseve te imtesuara te krelanes.

Gjithashtu qesim edhe djathin e thermuar dhe servojme te nxehte me turshi,sallate, kos etj.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle me Djath
Artikulli tjetërPetë në Saç

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu