Krem pite

spot_imgspot_img
Përbërësit:
  • 1 lt qumësht
  • 100 gr margarinë
  • 1 bustinë vanilje
  • 8 lugë gjelle niseshte
  • 10 lugë gjelle sheqer
Përgatitja:
Përgatitja nis shumë thjeshtë dhe mjafton të përzieni në një tenxhere qumështin e nxehtë me niseshten, përzieni mirë derisa niseshteja të jetë tretur.
Shtoni sheqerin, margarinën dhe vaniljen.
Përzieni derisa kremi të jetë trashur.
Ëmbëlsira është gati.
Ju bëftë mirë!

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPastiçe me Djathë
Artikulli tjetërPite trekëndëshe

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu