Krempite

spot_imgspot_img


Përbërësit:

5 vezë,
250 gr sheqer,
40 gr nisheste,
150 gr grizë,
1 sheqer vanilje,
50 gr margarin,
1.3 ml qumësht,
300 gr sheqer,
300 ml ujë,
1 sheqer vanilje,
levore portokalli ne rende,
10 petë të gatshme për pite,
100 gr margarin,
Pak vaj.

Përgatitja:
Se pari zijme shurupin me ujin, sheqerin, zijme per 5-6 minuta, largojme nga zjarri, shtojme sheqerin e vaniljes dhe levoren e portokallit ne rende.

Ne nje ene te thelle qesim 1.2 ml qumesht te vloje.

Perzijme vezet me sheqerin, shtojme nishtesten, grizen, dhe 100 ml qumesht te ftohet, perzijme mire qe most e mbetekn kokerrza.

Pastaj kete mase e shtojme tek qumeshti qe vlon, perzijme mire me mixer te ziejm derisa te trashet kremi, duke perzier qe most e formohen kokerrza.

Ne kremin shtojme margarinen,largojme nga zjarri, perzijme mire dhe leme te ftohet pak.

Ne nje tepsi te lyer me vaj qesim 5 petet secilen te sterpikur me nga pak margarin te shkrire.

Pastaj qesim kremin e vaket, rrafshojme mire, dhe me pas edhe 5 petet tjera duke I sterpikur gjithashtu me margain te shkrire.

Peten e fundit nuk e lyejme, presim ne katrora sipas deshires me thike shume te mpreht.

Pastaj sterpikim me pak vaj, me pak uje te vluar dhe fusim ne furre te nxehte 200 grade dhe pjekim 35-40 minuta.

Shurupine e zier dhe te ftohur tashme e kullojm nga levoret e portokallit, pasta qesim mbi krempiten e nxehte me shurup te ftohte.

Ftohim mire dhe me pas e servojme.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRole të Prera me Djath
Artikulli tjetërKrelanë Misri

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu