Krepa me spinaq

spot_imgspot_img

Perberesit:

200 g spinaq
2 veze
2 gota uji me miell
2 gota uji qumesht
Vaj ulliri

 

Pergaditja:

Spinaqin e kaurdisim lehte me pak uje dhe bashk me lengun e vet e bejme pure
Nderkohe ne nje ene rrahim 2 vezet dhe shtojme 2 gotat e qumeshtit dhe pastaj dalengadale i shtojme dy gota miell duke e trazuar vazhdimisht dhe pak vaj
Ne kete tas do te shyojme edhe tasin me spinaqin pure she do ti perziejme bashke qe te formohet brumi ideal i krepave
Skuqim krepat ne tiganin e posacem dhe i rendisim ne nje pjate
Pergatisim mbushjen e krepave me gjize dhe majdanos e koper.
Me nga dy luge gjelle si kjo mbushje lyejme cdo krep dhe i bejme role ose trekendesh.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrelanë e kollomojtë-misri
Artikulli tjetërPogaçe me Djath

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu