Kroasan Francez

spot_imgspot_img

Perberesit:
Miell,
1 luge e madhe maje per buke,
2 luge sheqer,
1 luge kripe,
Uje te ftoft,
1/4 e margarines.

Pergatitja:
Behet brumi dhe t hollohet ne forme drejtkendeshi , futet ne frigirifer per tu ftofur 15 min pastaj merret nje margarin komplet dhe behet ne forme katrori dhe futet ne frigorifer per tu ftofur 10 min. Pastja merret margarina dhe vendoset ne mes te brumi brum palohet ne forme libri dhe futet ne friz per 15 min , nxirret brumi t hollohet dhe palohet serish futet ne friz per 15 min, ky veprim perseritet 3 here dhe ne fund merret brumi t hollohet edhe marohen croissantet si kifle, mund te mos i mbushim me asgje por mund ti mbushim ehe sipas deshires me marmelat, copeza qokollate apo ajrokrem.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija me Birrë
Artikulli tjetërBukë me Çokollatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu