Kroasan me Çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit për brumin:
500 gr miell,
200 ml qumesht,
2 veze,
1 maja buke,
1 vanilje,
150 gr sheqer,
2 luge mjalte.

Për mbushjen:
nutella dhe nje te verdhe veze per lyerje.

Përgatitja:
Bejme brumin, e leme te pushoje sa te dyfishohet me pas e hapim ne nje pete te madhe. E presim brumin ne trekendesha dhe ne mes te çdo trekendeshi veme nje luge kafe me nutella. I mbledhim trekendeshat nga pjesa e trashe deri ne fund duke i bere role dhe i leme perseri ne tepsi me leter te dyfishohen. Me pas, i lyejme nga siper me te verdhe veze te perziere me pak qumesht dhe i pjekim ne 180° per 15 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me Palpeta me Spinaç
Artikulli tjetërQahi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu