Krofne të Mbushura me Çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 200ml qumësht,
  • 1 luge sheqer,
  • 1 luge e vogle kripë,
  • 2 vezë,
  • 1 luge maja birre,
  • sipas nevojes miell.

Mbushja:

  • 200gr çokollatë për zierje,
  • 4 luge ujë,
  • 4 luge biskota të bluara,
  • sheqer pluhur.

Përgatitja:

Ne qumeshtin e vaket qesi maja birre,sheqerin,perziejme dhe leme per 5 minuta te fermentohet.

Ne nje ene qesim vezet e tundura,shtojme kripen ,maja birren e fermeutar me qumeshtin dhe shtojme miell sispa nevojes pak nga pak derisa te behet nje mase brumi e bute.

Brumine mbulojm dhe leme ne vend te ngrohet derisa te dyfishohet vellimi.

Nga brumi ne tavolinen e permillur hollojme nje pete ne trashesi 0.5-1 cm trashesi dhe nxejrrim me gote rrathe me madhesi sipas deshires(zakonisht perdorim goten e ujit).

Cokollaten e shkrijme me uje,shtojme biskotat e bluara dhe shtojme sheqer sipas deshires.

Marim nje nga rrathet e formuar,qesim ne mes nje luge nga mbushja me cokollate dhe biskota,mbulojme me rrethin tjer dhe shtypim skajeve derisa te ngjiten mire petet mes veti.

Krofnet e pergaditura ne kete menyre I leme ne tavoline edhe per 30 minuta dhe me pas I fergojme ne vaj te bollshme te nxehte ne te dyja anet per nga 1-2 minuta.

Pastaj sipas deshires i sheqerosim me sheqer pluhur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrofne
Artikulli tjetërKifle të Shpejta me Djathë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu