Kryelanë misri me spinaq

spot_imgspot_img

Perbersit:
3 vezë
120 gr miell gruri
300 gr miell misri
100 gr kos
200 gr mazë katundi
1 pluhur pjekurinash
kripë
200-300 gr spinaq
70-80 gr djath.

Pergatitja:

Spinaqi pastrohet mirë dhe bluhet në blender.

Pastaj të gjithë përbërësit bëhen bashkë e përzihen mirë derisa të krijohet një brumë homogjen.

Piqet në furrën e parangrohur në 200 gradë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë” me banane
Artikulli tjetërPizza-role

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu