Kryelanë misri

spot_imgspot_img

Përbërësit:

3 vezë
150 ml vaj
200 ml qumësht
400 ml kos
400 gr miell misri
200 gr miell gruri
1 pluhur pjekurinash
kripë
të grirë spinaq.

Pergatitja:

Të gjithë përbërësit bëhen bashkë dhe krijohet një masë homogjene.
Brumi vendoset në tavën e lyer me vaj dhe piqet në furrën e ngrohur në 250 gradë derisa të skuqet.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë italiane
Artikulli tjetërGurabija portokalli

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu