Kuglof me çokollatë

spot_imgspot_img

Perbersit:

200 gr gjalpë të zbutur
200 gr sheqer
150 gr miell
150 gr çokollatë të zezë
40 gr kakao
5 vezë
1/2 pluhur pjekurinash.

Pergatitja:

Miellin bëjeni bashkë me pluhurin për pjekurina dhe kakaon.

Gjalpën e zbutur miksojeni bashkë me sheqerin duke shtuar një nga një edhe vezët.

Pastaj shtoni edhe miellin dhe çokollatën e ndarë në kubëza.

Brumin e përgatitur hidheni në tavën e kuglofit dhe piqeni në furrën e parangrohur në 200 gradë për 10 minuta.

Pastaj, temperaturën uleni në 150 gradë dhe vazhdoni me pjekjen edhe 40 minuta të tjerë.

Ju bëftë mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorta e Dashurisë
Artikulli tjetërTatli tradicionale

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu