Kupa Libertadores: Palmeiras mbron titullin, një gafë i dhuron fitoren kundër Flamengo-s (Video)

spot_imgspot_img

Palmeiras konfirmohet skuadra më e mirë e Amerikës së Jugut pas fitores 2-1 në finalen e Kupës Libertadores kundër Flamengo-s.

Ndeshja e luajtur në Montevideo është zhbllokuar pas vetëm pesë minutash nga një gol i Veiga-s.

Kundërpërgjigja e Flamengo-s ka ardhur në minutën e 72-të me Gabriel Barbosa.

Ish-ylli i Inter-it është bërë lojtari i parë që shënon 11 gola në një edicion të Kupës Libertadores në shekullin e 21-të.

Ai është mes nëntë lojtarëve brazilianë që kanë shënuar të paktën tre gola në finalen e turneut: në 2019-ën, ai shënoi një dygolësh në finalen kundër River Plate.

Ndeshja ka shkuar me shtesë dhe në minutën e 95-të ka ardhur episodi që ka vendosur fatin e ndeshjes.

Pereira ka humbur një top në mbrojtje dhe Deyverson ka përfituar duke shënuar dhe fiksuar shifrat në 2-1.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu