Kureshka Prilepi

spot_imgspot_img

Përbërësit:
200gr çokollate per gatim,
400gr sheqer,
3 veze,
Kokos.

Përgatitja:
I thyejme vezet dhe i ndajme te bardhat nga te verdhat. Te verdhat e vezes i hedhim ne enen per perzierje dhe i rrahim me mikser. Duke i rrahur panderprere, ne ene e shtojme sheqerin. I rrahim me mikser, derisa te shkrihet sheqeri.
 Te verdhat e vezes me sheqer i veme ne ene mbi avull. E thyejme çokollaten dhe e veme ne enen mbi avull.
Arrat e therrmuara i shtojme ne enen me çokollaten e shkrire dhe te ftohur. Perziejme me luge, derisa te fitojme nje mase homogjene.Masen e fituar e mbushim ne shiringen e kuzhines. Me ndihmen e shiringes, ne shporta letre i formesojme kureshkat dhe i leme te ftohen. Kureshkat e Prilepit i servirim ne pjaten per embelsira dhe mbi to per zbukurim hedhim ca kokos.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorta Magjike
Artikulli tjetërSharlota me Gështenja

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu