LAJMI I FUNDIT | Lideri i Milanit mbyll sezonin! Goditje e rëndë për kuqezinjtë

spot_imgspot_img

Frika kthehet ne realitet! Simon Kajer ka mbyllur sezonin. Nje goditje e rende per Milanin dhe tifozet kuqezi, duke qene se mbrojtesi danez ishte nje nder pikat kyce te rilindjes se ekipit, bashke me Zlatan Ibrahimovic dhe Stefano Piolin.

Por, ajo perdredhje e gjurit ka qene fatale ne Xhenova, pas vetem 40 sekondash loje ne fushe. Ai u shoqerua me barrele jashte.

Komunikata – “AC Milan njofton se sot, Simon Kjaer iu nënshtrua artroskopisë së gjurit të majtë për rikonstruksionin e ligamentit të kryqëzuar të përparmë dhe rifutje të ligamentit kolateral medial.

Operacioni i kryer në klinikën La Madonnina rezultoi shumë i suksesshëm dhe u krye nga Dr. Roberto Pozzoni me kontributin e ekipit Galeazzi CTS (Qendra e Traumatologjisë Sportive) në prani të menaxherit shëndetësor të klubit, Stefano Mazzoni.

Kjaer është mirë dhe është i motivuar për të nisur menjëherë procesin e rehabilitimit. Koha e rikuperimit mund të vlerësohet në 6 muaj”

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu