Lakra të Mbushura

spot_imgspot_img


Përbërësit:

350 gr mish,
1,5 gota oriz,
1 qepë,
majdanoz,
Biber i zi,
kripë,
qimnon,
1 lugë salcë,
1 lugë vaj vegjetal,
lakra të ziera.

Përgatitja:
Të gjithë përbërësit i përziejmë në një enë, fletat e lakrave i vendosim në një pjatë.

Secilës lakër ia vendosim përzierjën e mishit, lakrat e mbështjellim dhe i vendosim në tenxhere.

Përmbi ia derdhim 1 lugë salcë dhe vaj vegjetal, tenxherën e vëmë në zjarrë për pjekje në temperaturë mesatare.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMish dhe Pire në Furrë
Artikulli tjetërDyner me Mish Viçi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu